KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13117101
nr 1311 7101
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad, 32x26,5cm
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
måndag 2 mars 2020
kl 20:28:52
Sven Deurell
Läs mer om Sven Deurell